KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13925076
nr 1392 5076
Nils Olzon
(1891-1953), Sverige
Oljemålning, Signerad, vinterlandskap. Olja på duk, 79x124cm, yttermått inklusive ram: 100x144cm
Nils Olzon, född 1891 i Stockholm, död 1953, svensk målare och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 26 april 2021
kl 20:27:19
23/4 00:06:41
700 kr
24/4 14:31:47
Nils Olzon
Läs mer om Nils Olzon